miercuri, mai 8, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în fața Politehnicii Timișoara

Etapa a șasea din Liga Națională de Handbal Masculin a adus un nou meci spectaculos la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani. Protagoniste au fost echipele CSM Focșani 2007 și SCM Politehnica Timișoara. În prima repriză, jocul a fost echilibrat și cele două echipe au mers cap la cap în majoritatea timpului. Finalul reprizei a venit cu un plus pentru handbaliștii CSM-ului, care au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, scor 13-11. Repriza secundă s-a desfășurat tot sub semnul echilibrului, tensiunea jocului resimțindu-se printr-o serie de ratări și greșeli individuale de ambele părți. Deși s-au străduit, oaspeții nu au reușit să întoarcă rezultatul, astfel că meciul CSM Focșani 2007 – CSM Politehnica Timișoara s-a încheiat cu scorul de 27-25 (13-11). Cu această victorie, echipa focșăneană a acumulat 12 puncte (în 6 etape) în clasamentul Ligii Zimbrilor.