marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007 pe teren propriu

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și Voința Limpeziș (nou promovată), contând pentru etapa a șasea a Ligii 3. Partida s-a disputat pe stadionul Milcovul și a fost dominată de echipa focșăneană. În prima repriză, jucătorii lui Marius Bratu au avut mai mult timp posesia mingii și și-au creat mai multe ocazii de gol. Ei au reușit să înscrie de 3 ori: Rogoveanu (minutul 7), Dascălu (minutul 24, balon deviat de un adversar, și minutul 31). Spre finalul reprizei, oaspeții au marcat la una din puținele lor faze de poartă. Scor la pauză, 3-1. Repriza a doua începe tot în nota de dominare a focșănenilor, care înscriu repede încă două goluri, prin Arnăutu (minutul 55) și Zaharia (minutul 57, din penalty). Jocul este în continuare dominat de fotbaliștii gazdă, care mai reușesc un gol în finalul partidei, prin Pasăre. Scor final, CSM Focșani 2007 – Voința Limpeziș 6-1 (3-1). În urma acestei victorii, echipa focșăneană a acumulat 13 puncte și se menține pe primele locuri ale clasamentului Seriei a doua. Etapa următoare, pe 8 octombrie, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu ACS Unirea Braniștea.