vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la două goluri diferență...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la două goluri diferență pentru CSM Focșani 2007 în European Cup EHF

În această seară s-a disputat meciul tur dintre CSM Focșani 2007 și Haukar (Islanda), contând pentru etapa a treia a European Cup EHF la handbal masculin. Partida a avut loc la Sala Polivalentă din Focșani în prezența câtorva sute de spectatori, atât cât permit restricțiile pandemice din această perioadă. A fost un meci echilibrat, cu multe goluri de ambele părți. După prima repriză, handbaliștii echipei focșănene aveau un avantaj de două goluri: 16-14. În repriza secundă s-a mers, practic, cap la cap, și s-a încheiat la egalitate (12-12). Scor final, CSM Focșani 2007 – Haukar: 28-26 (16-14). Peste o săptămână va avea loc partida retur, în Islanda.