vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut derby-ul cu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut derby-ul cu Oțelul Galați

În urmă cu puțin timp s-a terminat partida dintre ACS Suporter Club Oțelul Galați și CSM Focșani 2007, derby-ul seriei a doua din Liga 3 la fotbal. Meciul a fost dominat de jucătorii gălățeni, care și-au dorit cu ardoare victoria și și-au creat câteva ocazii de gol. De cealaltă parte, focșănenii au ales să se apere mai mult și nu au fost periculoși pentru poarta gazdelor. ACS Suporter Club Oțelul Galați a reușit să se impună la limită, scor 1-0, printr-un gol marcat în minutul 60. În urma acestui rezultat, s-a făcut rocada la vârful clasamentului seriei a doua: echipa gălățeană a trecut pe primul loc, cu 34 de puncte, iar CSM Focșani 2007 este pe locul secund, cu 32 de puncte. În etapa a XV-a, focșănenii vor evolua pe teren propriu. Sâmbătă, 4 decembrie, CSM Focșani 2007 va întâlni pe stadionul ”Milcovul” pe CS Făurei.