duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 nu a...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 nu a rezistat în fața campioanei Dinamo București

Meci dificil, astăzi, pentru CSM Focșani 2007, în etapa a doua a Ligii Naționale de Handbal Masculin. Echipa focșăneană a întâlnit, în Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, multipla campioană Dinamo București. Handbaliștii lui Dalibor Cutura veneau cu moralul ridicat, după victoria din prima etapă, din deplasarea de la Timișoara. Cum era de așteptat, dinamoviștii au fost mai siguri pe ei și au intrat la pauză cu un avantaj de 4 goluri, beneficiind și de o serie de greșeli individuale ale gazdelor (inclusiv ratarea a două lovituri de la 7 metri). În repriza secundă, echilibrul s-a menținut doar în primul sfert de oră. Apoi, oaspeții au început să se distanțeze pe tabela de marcaj, în timp ce gazdele s-au întrecut în ratări. Până la finalul partidei nu s-a mai pus problema învingătoarei. Astfel, CSM Focșani 2007 – Dinamo București, scor final 26-37 (12-16). În etapa a treia, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu vecinii de la ACS HC Buzău 2012.