duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie fără probleme, în deplasare, pentru...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie fără probleme, în deplasare, pentru CSM Focșani 2007

Partidă ușoară pentru CSM Focșani 2007, astăzi, în etapa a doua a Ligii 3 la fotbal. Jucătorii lui Octavian Grigore au evoluat în deplasare, pe terenul unei nou promovate: ACS Viitorul Șuțești (județul Brăila). Gazdele nu au avut cum să emită pretenții, mai ales că au început meciul, practic, de la 0-1: camerunezul Franck Tchassem a deschis scorul în minutul 1. Jocul nu le-a pus probleme oaspeților, care au mai înscris (doar) de două ori: în minutul 48, prin același Tchassem, și în minutul 63, prin Ciobanu. De menționat că gazdele au rămas în 10 jucători în minutul 65, după ce un jucător a primit cartonașul roșu. Astfel, ACS Viitorul Șuțești – CSM Focșani 2007, scor final 0-3 (0-1).

În etapa a treia, echipa focșăneană va juca pe teren propriu. CSM Focșani 2007 va întâlni vineri, 8 septembrie, pe stadionul Milcovul, formația ACS Voința Limpeziș.