miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Fotbal: victorie pentru focșăneni cu vecinii din Rm....

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie pentru focșăneni cu vecinii din Rm. Sărat

Penultima etapă din sezonul regulat al Ligii 3 la fotbal și ultimul meci, astăzi, pentru CSM Focșani 2007, pe teren propriu. Echipa focșăneană, deja calificată în play-off, s-a impus și în această etapă. Jucătorii antrenați de Marius Bratu au câștigat la limită duelul de pe ”Milcovul”, cu CSM Râmnicu Sărat: scor 1-0 (1-0), golul victoriei fiind marcat de Panaite, în minutul 26. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 a acumulat 41 de puncte și rămâne pe locul al doilea al clasamentului seriei a doua. Peste o săptămână, în ultima etapă, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CS Sporting Liești.