vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 s-a împiedicat de Ceahlăul Piatra...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 s-a împiedicat de Ceahlăul Piatra Neamț

După o serie de rezultate foarte bune, suporterii așteptau o nouă victorie, astăzi după-amiază, pe teren propriu, pentru CSM Focșani 2007. Însă partida cu Ceahlăul Piatra Neamț s-a dovedit a fi mai dificilă decât se așteptau focșănenii. Chiar dacă au deschis scorul destul de repede, prin Mădălin Predoiu, fotbaliștii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma s-au trezit egalați cu puțin timp înainte de pauză. Însă, în repriza a doua, fotbaliștii focșăneni nu au mai găsit cheia spre gol, astfel că meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 rămâne pe locul al patrulea în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a, cu 47 de puncte. La sfârșitul săptămânii, echipa focșăneană va avea un meci extrem de dificil. CSM Focșani 2007 va întâlni, în deplasare, liderul seriei, virtual promovat în liga secundă – SCM Gloria Buzău. Partida se va juca sâmbătă, 11 mai, în nocturnă, începând cu ora 19.00.