joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, doar egal, acasă, cu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, doar egal, acasă, cu Aerostar Bacău

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CS Aerostar Bacău, contând pentru etapa a XIV-a a Ligii 3 la fotbal. A fost un joc între două echipe apropiate valoric și vecine de clasament, care își doreau victoria pentru a se menține în cursa pentru calificarea în play-off-ul competiției. Jucătorii pregătiți de Adrian Toma au început destul de bine partida, și-au creat oportunități la poarta adversă, însă scorul a fost deschis de oaspeți, în minutul 15, în urma unui șut deviat de fundașul focșănean Panaite. Ostilitățile de pe teren au fost, în continuare, echilibrate. Fotbaliștii focșăneni au încercat să restabilească egalitatea pe tabelă, dar cei care au marcat au fost tot oaspeții, în minutul 32. Insistența focșănenilor s-a concretizat, până la pauză, printr-un gol înscris de Cosmin Pasăre, în minutul 43, însă oaspeții au intrat în avantaj la cabine. În repriza secundă, fotbaliștii lui Adrian Toma reușesc egalarea în minutul 66, în urma unei lovituri libere din apropierea careului oaspeților, executată excelent de Sergiu Arnăutu. Până la final, oaspeții au reușit să contracareze ofensiva focșănenilor, iar tabela de marcaj nu s-a mai modificat. Scor final, CSM Focșani 2007 – CS Aerostar Bacău 2-2 (1-2). În urma acestui rezultat, cele două echipe rămân la diferență de un punct una de cealaltă. Săptămâna viitoare, focșănenii vor evolua în deplasare, cu ACS Voința Limpeziș.

Meciul de astăzi, de pe stadionul Milcovul, poate fi vizionat AICI.