joi, martie 28, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la limită pe terenul liderului

Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la limită pe terenul liderului

Meci bun, făcut astăzi, de fotbaliștii de la CSM Focșani 2007. Echipa focșăneană a jucat pe terenul liderului, SCM Gloria Buzău, care și-a asigurat, deja, calificarea în liga secundă. Ambele echipe și-au creat ocazii de gol, gazdele deschizând scorul la finalul primei reprize, în minutul 44. Jucătorii pregătiți de Vasile Burgă și Adrian Toma au ieșit hotărâți de la cabine și au reușit egalarea, în minutul 62, prin Popa, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Buzoienii au înscris golul doi în minutul 78, iar în ultimul minut de joc focșănenii au trecut pe lângă egalare, șutul lui Manu lovind bara. Scor final, SCM Gloria Buzău – CSM Focșani 2007 2-1 (1-0). Săptămâna viitoare, în penultima etapă a Ligii a treia, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, în compania formației Bucovina Rădăuți.