miercuri, mai 8, 2024
AcasăSocietateVIDEO Fiul antrenorului Mihai Petruț, slam-dunk spectaculos în pauza meciului...

VIDEO Fiul antrenorului Mihai Petruț, slam-dunk spectaculos în pauza meciului U-BT Cluj – CSM Focșani 2007

Multipla campioană la baschet masculin U-BT Cluj-Napoca s-a impus fără probleme, ieri, pe teren propriu, în fața echipei CSM Focșani 2007, cu scorul de 98-78. În timpul meciului au fost faze spectaculoase, aruncări de efect, slam-dunk-uri ș.a. Cu toate acestea, un moment din pauza meciului a stârnit ropote de aplauze și a devenit foarte vizualizat pe internet. Momentul respectiv l-a avut ca protagonist pe micuțul Sebastian, fiul antrenorului focșănean Mihai Petruț. În cele 15 minute de respiro dintre al doilea și al treilea sfert, Sebi a ieșit pe teren, îmbrăcat în echipamentul echipei focșănene și a început să arunce la coș. Fiecare reușită a sa a fost aclamată de către cei prezenți la meci. După câteva minute, pe teren și-au făcut apariția Stefan Bircevic și Andrija Stipanovic. Sebi a dat semne că vrea să le lase loc la încălzire, dar aceștia i-au permis să arunce la coș în continuare. La un moment dat, Stipanovic l-a ridicat pe micuțul Sebi și l-a ajutat să înscrie un slam-dunk, în aplauzele spectatorilor. (sursa: baschet.ro)