joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Volei feminin: prima înfrângere a CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Volei feminin: prima înfrângere a CSM Focșani 2007 în acest sezon

Astăzi s-a disputat meciul de volei feminin dintre CS Medgidia și CSM Focșani 2007, din prima etapă a returului fazei I a Diviziei A2 Seria Est. Echipa focșăneană s-a prezentat la meci în calitate de lider neînvins al seriei, cu 5 victorii din 5 jocuri – cu 14 puncte acumulate. Echipa gazdă se afla pe locul al treilea în clasament, cu 10 puncte. În tur, primul meci al actualului sezon, a fost un joc disputat și tensionat, cu răsturnări de situație și cu o victorie a focșănencelor cu scorul de 3-2.

Astăzi, însă, voleibalistele constănțene au fost mai bune și mai sigure pe ele. Fetele antrenate de Nicolai Harabagiu și Mihaela Tașkiran nu au mai reușit același joc bun ca în prima parte a sezonului. În primul set, s-a mers cap la cap până la 18-18, apoi gazdele au câștigat setul. În  setul secund, voleibalistele gazdă s-au impus fără mari emoții. În setul al treilea, voleibalistele focșănene au încercat să întoarcă rezultatul, dar nu au reușit. Astfel, CS Medgidia – CSM Focșani 2007, scor final 3-0 (25-19, 25-19, 25-21). Prin urmare, echipa focșăneană a pierdut primul meci din acest sezon.