joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, victorie la scor...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, victorie la scor în deplasare

Victorie fără emoții pentru CSM Focșani 2007, astăzi, în deplasare. Echipa focșăneană a jucat cu penultima clasată în seria a doua a Ligii 3 de fotbal, ACS Voința Limpeziș (județul Buzău). Jocul a decurs, în majoritatea timpului, într-un singur sens – spre poarta gazdelor. Fotbaliștii pregătiți de Octavian Grigore și Adrian Senin au reușit să înscrie de 5 ori, prin Tchassem (min. 23 și min. 26), Ciobanu (min. 31), Acasandrei (min. 74), Oprea (min. 90+1, din penalty). De menționat că, în minutul 86, echipa gazdă a rămas în 10, după eliminarea unui jucător, în urma primirii a două cartonașe galbene. Astfel, ACS Voința Limpeziș – CSM Focșani 2007, scor final 0-5 (0-3). În următoarea etapă, echipa focșăneană va juca pe teren propriu, cu CS Viitorul Ianca. Partida se va disputa vineri, 17 noiembrie, pe stadionul Milcovul din Focșani.