vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal: victorie la limită pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Handbal: victorie la limită pentru CSM Focșani 2007 în meciul cu CSM Bacău

Meci dificil, în această seară, pentru CSM Focșani 2007 în etapa a doua a Ligii Naționale de handbal masculin. Echipa focșăneană a întâlnit pe CSM Bacău, care câștigase partida din runda inaugurală a sezonului 2022-2023. În schimb, handbaliștii Focșaniului veneau după o înfrângere, la Constanța. Jucătorii echipei focșănene au început în forță partida, însă oaspeții au echilibrat jocul, iar cele două echipe au mers, apoi, cap la cap. Egalitate s-a consfințit și la pauză, scor 17-17. În repriza secundă, handbaliștii echipei din Bacău s-au dovedit a fi mai preciși la finalizare și s-au desprins pe tabela de marcaj. Ulterior, handbaliștii echipei focșănene au recuperat diferența și cele două formații au continuat partida cu multă încrâncenare și multe întreruperi. Suporterii focșăneni și-au încurajat permanent favoriții, sperând într-o victorie. Ceea ce, până la urmă, s-a întâmplat: echipa focșăneană a obținut victoria. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSM Bacău 34-33 (17-17). Duminică, 11 septembrie, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu Potaissa Turda.