luni, mai 6, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în meciul cu ultima clasată

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Sighișoara, din etapa a patra a Ligii Naționale de handbal masculin. Deși nou promovată (și cu zero puncte în primele 3 etape), CSM Sighișoara a făcut un joc destul de bun, ținând aproape de echipa gazdă, pe tabela de marcaj. Handbaliștii lui Dalibor Cutura au reușit, totuși, să se desprindă la 4 goluri pe finalul primei reprize (scor 17-13). Repriza secundă a stat sub semnul echilibrului, în general. Nu s-a întâmplat nimic deosebit, iar handbaliștii echipei focșănene au rămas cu diferența din prima repriză. Astfel CSM Focșani 2007 – CSM Sighișoara, scor final 32-28 (17-13). În etapa a cincea, echipa focșăneană va avea un meci foarte greu, în deplasare, cu AHC Potaissa Turda. Jocul de la Turda se va disputa sâmbătă, 23 septembrie.