marți, aprilie 30, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: o nouă victorie a echipei focșănene,...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: o nouă victorie a echipei focșănene, după un meci tensionat

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat partida dintre CSM Focșani 2007 și CSA Steaua București, contând pentru etapa a noua a Ligii Naționale de Handbal Masculin. Meciul a avut loc la Sala Sporturilor „Alin Moldoveanu” din Focșani. Jocul a fost destul de echilibrat în prima repriză, cu un plus pentru jucătorii echipei focșănene, care s-au aflat mereu la conducere. Astfel, la pauză, gazdele au intrat cu un avantaj de 3 goluri, scor 14-11. În repriza secundă, jocul s-a derulat, în general, sub aceleași coordonate, cu un plus la capitolul tensiune (foarte multe eliminări în tabăra echipei focșănene). Steliștii au încercat să revină pe tabela de marcaj, au egalat în unele momente, însă nu au reușit să întoarcă rezultatul în favoarea lor. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSA Steaua București 28-27 (14-11). În urma acestei victorii, echipa focșăneană a acumulat 19 puncte și a urcat pe locul 4 în Liga Zimbrilor.