joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut și meciul cu Steaua București

Meci interesant, astăzi, la Sala ”Apollo” din București, între două echipe care au dezamăgit, până acum, în actuala ediție a Ligii Naționale de handbal masculin. Înaintea acestei etape (a zecea), CSA Steaua București era penultima, iar CSM Focșani 2007 pe locul 8 în clasamentul Ligii Zimbrilor. Gazdele au început mai bine și, în prima repriză, au mai șters din impresia negativă lăsată în primele 9 etape. În schimb, handbaliștii lui Dalibor Cutura și-au revenit în repriza secundă și au început cursa de recuperare a diferenței de pe tabela de marcaj. Au ajuns, în câteva momente, până la două goluri în urma gazdelor, însă nu au avut forța de a întoarce rezultatul. Astfel, CSA Steaua București – CSM Focșani 2007, scor final 37-31 (19-13). Duminică, 19 noiembrie, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu, cu o vecină de clasament – CSM Bacău (tot cu 11 puncte acumulate).