vineri, mai 3, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut și meciul cu Steaua București

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSA Steaua București, din etapa cu numărul 23 a Ligii Naționale de handbal masculin. Astăzi, cele două echipe au încercat să mai recupereze din imaginea negativă din acest sezon, unul mai puțin reușit. Prima repriză a fost una echilibrată, încheiată de oaspeți cu un avantaj de un gol. În repriza a doua, steliștii s-au desprins, încet, și au ajuns, la un moment dat, la o diferență de 6 goluri pe tabela de marcaj. Handbaliștii lui Dalibor Cutura au încercat să revină, însă nu au reușit să recupereze diferența. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSA Steaua București, scor final 24-28 (13-14). În urma acestui rezultat, cele două echipe au făcut schimb de locuri în clasament: Steaua a urcat pe locul 9, în timp ce Focșaniul a coborât pe locul 10.

În etapa următoarea, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu CSM Bacău. Meciul de marți, 16 aprilie, din sferturile de finală ale Cupei României, cu CS Minaur Baia Mare, a fost amânat pentru data de 1 mai. (foto: arhivă)