joi, martie 28, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști s-a oprit în sferturile Cupei...

ULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști s-a oprit în sferturile Cupei României

Meci dificil, astăzi, pentru Sportul Ciorăști, în sferturile Cupei României la futsal. Autobergamo Deva și-a respectat statutul de favorită și s-a impus clar în fața echipei din Ciorăști, aflată în premieră în competițiile de futsal. Meciul disputat la Sala Polivalentă din Focșani s-a încheiat cu scorul de 8-2 (4-1) în favoarea fostei campioane a României. Echipa din Deva, clasată pe locul al treilea la recent încheiatul campionat de futsal de Liga 1, a învins, aseară, formația din liga secundă, Kereszthegy Remetea, cu scorul de 6-2, în optimile Cupei României. Autobergamo Deva va participa la turneul final Final Four al Cupei României. La rândul său, Sportul Ciorăști va participa la turneul de baraj pentru promovarea în liga secundă.