joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în ultimele secunde pentru CSM Focșani

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în ultimele secunde pentru CSM Focșani

Meci mai greu decât era de așteptat, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul din Focșani. Jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au câștigat în extremis, cu scorul de 2-1, la pauză 1-0, partida din etapa a opta a Ligii a treia. Fotbaliștii focșăneni au deschis scorul în minutul 16, prin Săpunaru. Oaspeții au egalat în minutul 63 iar meciul se îndrepta spre o remiză, deși jucătorii noștri și-au creat destule ocazii de a marca. Golul victoriei a venit aproape când nimeni nu se mai credea, în ultimele secunde ale minutelor de prelungire. Claudiu Mihai a executat excelent o lovitură liberă de la marginea careului iar balonul s-a oprit în plasă. Apoi, după câteva secunde, arbitrul a fluierat finalul partidei. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 a acumulat 13 puncte. În etapa a noua, focșăneni vor juca în deplasare cu echipa Avântul Valea Mărului, din județul Galați.