luni, aprilie 29, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Fotbal: victorie pentru CSM Focșani 2007 în ultima...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie pentru CSM Focșani 2007 în ultima etapă a sezonului regulat

CSM Focșani 2007 a încheiat cu o victorie în deplasare sezonul regulat 2021-2022 al ligii a treia la fotbal. Focșănenii au jucat pe terenul unei echipe care mai trăgea speranțe la calificarea în play-off, Sporting Liești. În schimb, CSM Focșani 2007 își asigurase calificarea în play-off în urmă cu câteva etape. Fotbaliștii focșăneni au jucat dezinvolt și s-au impus, la final cu scorul de 2-1. Golurile victoriei focșănenilor au fost înscrise de Băciuț, în minutul 4, și de Rogoveanu, în minutul 70. Gazdele au marcat golul de onoare în minutele de prelungire, în urma unei gafe a portarului focșănean. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 44 de puncte, clasându-se pe locul secund în seria a doua, după ASC Suporter Club Oțelul Galați. Pentru echipa pregătită de Marius Bratu urmează jocurile din play-off.