joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani

Fotbaliștii focșăneni au reușit să se impună, în deplasare, în această după-amiază, în etapa a noua a Seriei I  din Liga a treia. CSM Focșani 2007 a învins cu scorul de 3-1, la pauză 1-1, pe terenul echipei Avântul Valea Mărului, din județul Galați. Golurile focșănenilor au fost marcate de Mădălin Predoiu, în minutul 12, Florinel Beșa, în minutul 48, și Remus Popa, în minutul 81. De menționat că gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 33. Echipa focșăneană a fost însoțită la această partidă de un grup de 24 de suporteri, care și-au încurajat favoriții pe parcurusul celor 90 de minute.În urma acestui rezultat, fotbaliștii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au acumuat 16 puncte.

În etapa a zecea, focșănenii vor juca pe teren propriu în compania formației ACS KSE Târgu Secuiesc.