joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007 în meciul cu Dacia Unirea Brăila

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de fotbal, de pe stadionul Milcovul, dintre CSM Focșani 2007 și AFC 1919 Dacia Unirea Brăila, din etapa a opta a Ligii 3. Deși se anunța un meci echilibrat, fotbaliștii lui Octavian Grigore au pus stăpânire pe joc încă de la început, și-au creat ocazii și au marcat de 3 ori până la pauză, prin Acasandrei (în minutul 7), Enache (în minutul 21) și Ciobanu (în minutul 45, din penalty). Jucătorii focșăneni au controlat jocul și în repriza secundă, însă nu au mai forțat și nu au mai înscris niciun gol. Astfel, CSM Focșani 2007 – AFC 1919 Dacia Unirea Brăila, scor final 3-0 (3-0).

În urma acestei victorii, echipa focșăneană își consolidează poziția de lider al seriei a doua, cu maximum de puncte după 8 etape – 24. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu ACS Hamangia Baia, din județul Tulcea. Partida se va disputa sâmbătă, 21 octombrie.