luni, mai 6, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: o nouă victorie pentru CSM Focșani 2007...

ULTIMA ORĂ Fotbal: o nouă victorie pentru CSM Focșani 2007 în Liga 3

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și ACS Unirea Braniștea, din etapa c cincea a Ligii 3. Fotbaliștii pregătiți de Octavian Grigore au început în forță partida și au deschis repede scorul. A înscris atacantul camerunez Franck Tchassem, în minutul 12. Încet, încet, oaspeții echilibrează jocul și chiar reușesc să egaleze pe tabela de marcaj, în minutul 32. Jucătorii gazdă nu renunță la obținerea victoriei și, cu răbdare, și-au atins obiectivul. Căpitanul echipei, Cristian Ciobanu, a înscris de două ori,. Mai întâi înainte de pauză, în minutul 43, apoi în repriza secundă, în minutul 73, din lovitură de la 11 metri. Astfel, CSM Focțani 2007 – ACS Unirea Braniștea, scor final 3-1 (2-1). În următoarea etapă, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu AFC Metalul Buzău.