sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: egal pentru CSM Focșani 2007 în ultimul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: egal pentru CSM Focșani 2007 în ultimul amical înainte de reluarea campionatului

Meci echilibrat, astăzi, pe stadionul Milcovul din Focșani. CSM Focșani 2007 și CSM Ceahlăul Piatra Neamț au jucat ultima partidă amicală din această perioadă de pregătire, ambele formații încercând să se califice în play-off-ul Ligii 3: Focșaniul în seria a doua, nemțenii în prima serie. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, în minutul 18, prin Ciobanu. În repriza secundă, gazdele au egalat prin Gașpar, în minutul 55. Ambii antrenori au rulat mai mulți jucători din lot, pe parcursul meciului. Scor final, 1-1 (0-1). Sâmbăta viitoare se reia campionatul Ligii 3, din sezonul regulat rămânând de disputat 3 meciuri. CSM Focșani 2007 va juca, pe 11 martie, pe teren propriu, cu ACS Unirea Braniștea. Cele două echipe sunt vecine de clasament și vizează calificarea în play-off: Braniștea pe locul 3, cu 31 de puncte, Focșaniul pe locul 4, cu 30 de puncte.