duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu dreptul pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: debut cu dreptul pentru CSM Focșani 2007 în noul sezon

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și CSM Râmnicu Sărat, din prima etapă a Ligii 3, seria a doua. A fost primul meci al seriei în sezonul 2023-2024. Jucătorii pregătiți de Octavian Grigore și Adrian Senin au deschis scorul în minutul 13, prin Ciobanu. Oaspeții au egalat, cu noroc, în minutele de prelungire ale primei reprize. În repriza secundă, jucătorii echipei focșănene au reușit să se distanțeze la două goluri, înscrise de același Ciobanu: în minutul 63, din penalty, și în minutul 77. Jucătorii din Râmnicu Sărat au mai înscris o dată, spre finalul partidei, dintr-o lovitură de la 11 metri. Astfel CSM Focșani 2007 – CSM Râmnicu Sărat, scor final 3-2 (1-1).

În etapa a doua, echipa focșăneană va evolua în deplasare cu ACS Viitorul Șuțești, din județul Brăila. Meciul va avea loc sâmbătă, 2 septembrie.