luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSU Craiova ratează calificarea în grupele...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSU Craiova ratează calificarea în grupele Conference League, după penalty-uri

Meci lung și tensionat, în această seară, între Hapoel Beer Sheva și CSU Craiova, contând pentru returul play-off-ului de calificare în grupele Conference League la fotbal. În tur a fost 1-1, iar returul s-a încheiat tot cu scorul de 1-1 (după cele 90 de minute regulamentare a fost 0-0). Golurile au fost înscrise în circa două minute, la sfârșitul primei reprize de prelungiri: mai întâi craiovenii, prin Roguljic, apoi gazdele, prin Hemed. În consecință, s-a ajuns la loviturile de departajare. La acest capitol, jucătorii gazdă s-au dovedit mai siguri pe ei, față de fotbaliștii lui Mirel Rădoi, care păreau epuizați și ezitanți. Jucătorii de la CSU Craiova au transformat doar 3 lovituri de la 11 metri, prin Roguljic, Nistor și Găman. Însă au ratat de două ori, prin jucătorii de națională Ivan și Bancu. De cealaltă parte, fotbaliștii de la Hapoel Beer Sheva nu au ratat niciun penalty și s-au calificat în grupele Conference League. România rămâne, astfel, cu două echipe calificate în grupele Conference League: CFR Cluj și FCSB.