vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, înfrângere rușinoasă cu penultima...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, înfrângere rușinoasă cu penultima clasată

Un nou meci slab făcut de jucătorii echipei CSM Focșani 2007. De data aceasta, chiar cu penultima clasată, KSE Tg. Secuiesc, care acumulase doar 5 puncte în 10 partide, numai din rezultate de egalitate. Iată că astăzi, pe teren propriu, KSE Tg. Secuiesc a reușit prima victorie în sezonul 2019-2020 contra formației CSM Focșani 2007, anunțată demagogic la început de sezon drept candidată la promovarea în Liga a II-a. Penultima clasată în Seria I a învins echipa focșăneană cu scorul de 2-0 (0-0), prin două goluri marcate în minutele 57 și 61.

În etapa a XII-a, CSM Focșani va evolua pe teren propriu, cu Oțelul Galați. Partida va avea loc sâmbătă, 9 noiembrie, de la ora 14:00, pe stadionul Milcovul.