marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 încheie cu un egal...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 încheie cu un egal sezonul oficial

Astăzi s-au disputat meciurile etapei a zecea din cadrul Ligii 3 la fotbal. CSM Focșani 2007 a evoluat în deplasare, cu penultima clasată în Seria a II-a, CS Făurei (echipa fostului stelist Bănel Nicoliță). Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Oaspeții au deschis scorul, prin Gorovei, în minutul 65, iar gazdele au egalat spre finalul partidei. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 18 puncte și încheie anul pe locul al treilea în Seria a II-a. A fost prima etapă a returului Ligii 3 și ultima din acest an. Campionatul se reia în luna martie 2021.