vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a ratat urcarea pe...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a ratat urcarea pe primul loc în serie. Doar egal cu Metalul Buzău

Meci dificil pentru CSM Focșani 2007, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul. AFC Metalul Buzău a pus destule probleme echipei gazdă, focșănenii reușind deschiderea scorului în prima repriză, prin Băciuț, în minutul 42. În repriza a doua, oaspeții au egalat prin Tudorică, în minutul 65. Finalul partidei a fost dominat de fotbaliștii buzoieni, însă scorul a rămas egal, 1-1. Focșănenii au ratat victoria și ocuparea primului loc în Seria a doua a Ligii 3. În urma acestui rezultat de egalitate, CSM Focșani 2007 a acumulat 14 puncte, la 2 puncte distanță de liderul seriei, CS Sporting Liești. În etapa următoare, echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu CSM Râmnicu Sărat.