marți, mai 7, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut meciul cu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut meciul cu o nou-promovată

Astăzi s-a disputat meciul dintre ACS Unirea Braniștea și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a șaptea a Ligii 3. Partida a avut loc pe stadionul Oțelul din Galați. Jocul a fost disputat, nou-promovata Unirea Braniștea dând o replică foarte bună echipei focșănene. Fotbaliștii lui Marius Bratu au deschis scorul în minutul 25, prin Oprea, dar gazdele au egalat în minutul 40, dintr-o lovitură de la 11 metri. La pauză a fost 1-1. După pauză, meciul a avut, în general, aceleași coordonate, dar gazdele au reușit să mai înscrie un gol, tot din penalty. Astfel, ACS Unirea Braniștea – CSM Focșani 2007 s-a încheiat, în mod surprinzător, cu scorul de 2-1. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a rămas cu 13 puncte în clasamentul seriei a doua, menținându-se pe locul al treilea. Peste o săptămână, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu cu CS Viitorul Ianca.