marți, mai 14, 2024
AcasăSportBaschet masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în etapa a doua a...

Baschet masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în etapa a doua a Ligii Naționale

Sâmbătă seară s-a disputat meciul de baschet masculin dintre CSM Focșani 2007 și CS Dinamo București, contând pentru etapa a doua a Ligii Naționale. Cele două formații fac parte din Conferința B a campionatului național. În primul meci al sezonului 2022-2023, echipa focșăneană a evoluat în deplasare și a pierdut în fața echipei SCM Timișoara. Jocul de aseară, din Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, a fost unul frumos, dominat, la început, de jucătorii echipei focșănene. Sfertul al doilea a fost diametral opus, cu oaspeții în avantaj. Ultimele două sferturi au fost mai echilibrate, cu un plus pentru baschetbaliștii conduși de Mihai Petruț și Florin Munteanu. Astfel, partida dintre CSM Focșani 2007 și Dinamo București s-a încheiat cu scorul de 76-67 (23-11, 10-20, 22-18, 21-18). În etapa a treia, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CSA Steaua București.