joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a încheiat turul cu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a încheiat turul cu o victorie

În ultima etapă a turului Ligii a III-a, CSM Focșani 2007 a evoluat pe teren propriu, în compania formației FC Botoșani 2. Jucătorii echipei focșănene au dominat meciul și au reușit să se impună în fața botoșănenilor, cu scorul de 2-0 (1-0). Golurile victoriei au fost marcate de Ciprian Petre, în minutul 14, și Sergiu Jurj, în minutul 76. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 27 de puncte și încheie turul pe locul al V-lea în Seria I. Returul Ligii a III-a începe pe data de 7 martie 2020.