marți, martie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CFR Cluj victorie în deplasare în primul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CFR Cluj victorie în deplasare în primul meci din Europa League

În această seară s-au disputat primele meciuri din grupele Europa League. CFR Cluj, singura echipă din România calificată în grupe, a întâlnit în deplasare pe TSKA Sofia, într-o partidă contând pentru grupa A. Meciul a fost destul de echilibrat, cu perioade de dominare din partea ambelor echipe. Experiența jucătorilor clujeni și-a spus cuvântul, aceștia fiind mai siguri pe ei. CFR Cluj a obținut, astfel, o victorie foarte importantă în deplasare, cu scorul de 2-0, prin golurile înscrise de Mario Rondon, în minutul 53, și Ciprian Deac, în minutul 74, din penalty. În celălalt meci al grupei au câștigat tot oaspeții: Young Boys Berna – AS Roma, scor 1-2.