joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut la...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut la mare luptă meciul de la Ploiești

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de baschet masculin dintre CSM Baschet Petrolul Ploiești și CSM Focșani 2007. Partida a contat pentru etapa a doua din faza a doua a Ligii Naționale, grupa a doua valorică (11-18). A fost un meci echilibrat, în cea mai mare parte. Gazdele s-au bazat pe diferența de scor stabilită în primul sfert și, astfel, au reușit să iasă învingătoare la final. CSM Baschet Petrolul Ploiești – CSM Focșani 2007, scor final 81-73 (23-14, 15-20, 22-16, 21-13). Campionatul Național de Baschet Masculin face o pauză de o lună. Următoarea etapă se va juca pe 4 martie. Echipa focșăneană va evolua tot în deplasare, cu CSM Tg. Jiu.