sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Baschet masculin: a doua victorie pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Baschet masculin: a doua victorie pentru CSM Focșani 2007 cu CSM Miercurea Ciuc, după un meci mult mai echilibrat

La Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, s-a disputat, astăzi, al doilea meci din play-out-ul Ligii Naționale de Baschet Masculin dintre CSM Focșani 2007 și CSM VSKC Miercurea Ciuc. Față de prima partidă, dominată de baschetbaliștii lui Petruț Mihai, jocul de astăzi a fost mult mai echilibrat. Gazdele au reușit să câștige primele 3 sferturi la diferențe mici pe tabela de marcaj, cedând la limită, spre final, ultimul sfert. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM VSKC Miercurea Ciuc, scor final 82-74 (21-19, 20-17, 18-14, 23-24).

Reamintim că primul meci a fost câștigat de echipa focșăneană cu scorul de 78-59. Al treilea meci dintre cele două echipe va avea loc vineri, 5 mai, la Miercurea Ciuc. În această fază se joacă în sistemul 3 victorii din 5 meciuri. Baschetbaliștii echipei focșănene speră să încheie socotelile în acest play-out chiar vineri, printr-o victorie în deplasare.