vineri, martie 29, 2024
AcasăSportSurpriză mare în Liga a patra la fotbal. Campioana en-titre a pierdut...

Surpriză mare în Liga a patra la fotbal. Campioana en-titre a pierdut în prima etapă

În acest weekend a început campionatul ligii județene la fotbal, sezonul 2018-2019. Prima etapă a campionatului a adus și prima mare surpriză. Campioana sezonului trecut, Sportul Ciorăști, mare favorită și în ediția aceasta, a pierdut meciul de debut. Echipa din Ciorăști a jucat astăzi, în deplasare, cu Tractorul Nănești. A fost un meci echilibrat, cu o evoluție strânsă a scorului. Până la urmă, gazdele au câștigat în fața favoriților, cu scorul de 4-3, la pauză 1-1. Oaspeții au deschis scorul, dar au fost egalați până la pauză. În repriza secundă s-a mers cap la cap, cu avantaj pentru gazde: 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3.