joi, martie 28, 2024
AcasăSportING Trust, surpriza Cupei ”Adi Olteanu” la minifotbal old-boys

ING Trust, surpriza Cupei ”Adi Olteanu” la minifotbal old-boys

La sfârșitul săptămânii s-au disputat meciurile ultimei etape din faza grupelor a Cupei de Iarnă la minifotbal, competiție rezervată jucătorilor de peste 40 de ani. De câțiva ani, competiția poartă numele fostului fotbalist focșănean Adrian Olteanu, plecat prea devreme dintre noi, la doar 47 de ani. Înainte de partidele de sâmbătă, apropiații lui Adi Olteanu și o parte dintre participanții la competiție au depus coroane de flori, au aprins lumânări și s-au recules la mormântul acestuia de la Cimitirul Sudic (9 februarie era ziua sa de naștere). Și în meciurile din ultima etapă s-au înscris multe goluri, surpriza venind, din nou, din partea echipei ING Trust Focșani. Jucătorii de la ING Trust s-au impus cu scorul de 4-1 în fața favoriților de la Phone Sale. După încheierea acestei faze s-au stabilit și meciurile sferturilor de finală. Programul acestora este următorul: Soveja – Vrancea Media, Phone Sale – Deep Serv Câmpineanca, GS Mobile – Prietenii lui Adi, Finanțele – ING Trust.