sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportHandbaliștii focșăneni, pregătire reușită înaintea reluării campionatului

Handbaliștii focșăneni, pregătire reușită înaintea reluării campionatului

Echipa fanion de handbal a Focșaniului, CSM 2007, a disputat aseară, la Sala Polivalentă din municipiu, un ultim meci de pregătire înaintea reluării campionatului Ligii Naționale. Parteneri de joc le-au fost vecinii de județ, de la Știința Municipal Bacău, o echipă mult mai puternică și cu experiență, fapt consemnat și pe tabela de marcaj. Oaspeții s-au impus cu 34-30, la pauză scorul fiind 18-14. Joi, 4 februarie, se reia și campionatul Ligii Naționale, iar CSM Focşani 2007 va juca în deplasare, la Steaua Bucureşti, iar duminică, 7 februarie, va disputa, în Sala Polivalentă, partida cu Politehnica Timişoara.