joi, martie 28, 2024
AcasăSportHandbaliștii focșăneni, la a șasea înfrângere în Liga Națională

Handbaliștii focșăneni, la a șasea înfrângere în Liga Națională

Echipa de handbal fanion a orașului, CSM Focșani 2007, a pierdut și cel de-al șaselea meci din campionat, la Timișoara, în fața mult mai titratei echipe CS Politehnica din localitate. Scorul înregistrat la finalul celor două reprize a fost de 31-26.

Focșănenii nu au contat în joc decât în prima repriză, când au condus și cu 5-2, dar gazdele și-au revenit și au închis tabela la pauză: 16-12.

Actul secund a părut mai echilibrat, dat tot timișorenii nu au lăsat echipa vizitatoare să se apropie prea mult.

Focșănenii nu au acumulat nici un punct în Liga Națională de handbal, competiție la care joacă în premieră.