joi, mai 2, 2024
AcasăSportHandbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut (și) în fața vecinilor de...

Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut (și) în fața vecinilor de la CSM Bacău

Duminică seară s-a disputat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Bacău, din etapa a XI-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Echipa focșăneană țintea victoria, după 10 etape în care nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor. În prima repriză, jocul a fost la mâna oaspeților. Aceștia au controlat jocul și au condus întreaga repriză pe tabela de marcaj. De cealaltă parte, handbaliștii lui Dalibor Cutura nu au fost prea siguri pe ei și au ratat multe atacuri. În repriza secundă, încercările gazdelor de a egala s-au lovit, parcă, de un zid. Oaspeții și-au apărat diferența de pe tabelă din prima repriză și au reușit să oprească la limită presiunea handbaliștilor echipei focșănene din ultimele minute ale partidei. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Bacău, scor final 26-27 (12-14). Duminică, 26 noiembrie, în etapa a XII-a, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CS Universitatea Cluj.