miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIFutsal: Sportul Ciorăști va înfrunta o echipă din Liga 1 în Cupa...

Futsal: Sportul Ciorăști va înfrunta o echipă din Liga 1 în Cupa României

CSL Sportul Ciorăști va evolua împotriva echipei KSE Târgu Secuiesc în sferturile de finală ale Cupei României la futsal. Confruntarea va fi într-o singură manșă și va avea loc la Sala Sporturilor din Focșani. KSE Târgu Secuiesc s-a clasat pe locul 6 în campionatul Ligii 1 la futsal, competiție care s-a încheiat la începutul lunii ianuarie. Meciul va avea loc în weekendul 20-21 februarie, urmând să se stabilească ziua și ora disputării partidei.

CSL Sportul Ciorăști a câștigat seria din Liga 2 la futsal, o competiție la care a participat pentru prima dată. Echipa din Ciorăști s-a clasat pe primul loc al Seriei 1 Est și s-a calificat la turneul de baraj pentru promovarea în prima ligă.