duminică, aprilie 28, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești a scăpat printre degete victoria, la Buzău

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești a scăpat printre degete victoria, la Buzău

Duminică, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi” din Buzău, s-a desfășurat meciul dintre CS Luceafărul Buzău și ACS Mausoleul Mărășești, din etapa a XIV-a a Ligii 1 de futsal. Jucătorii echipei din Mărășești ținteau victoria și, după cum a decurs prima repriză, obiectivul părea aproape de îndeplinit. Însă, după pauză, jucătorii gazdă au revenit spectaculos, în timp ce oaspeții nu s-au mai regăsit. Astfel, buzoienii au reușit să întoarcă rezultatul în favoarea lor, în mod surprinzător: CS Luceafărul Buzău – ACS Mausoleul Mărășești, scor final 6-5 (0-3). În urma acestui rezultat, echipa din Mărășești rămâne pe locul 6 în prima ligă, cu 16 puncte. Miercuri, 24 ianuarie, este programat jocul din etapa a XV-a, dintre ACS Mausoleul Mărășești și ACS West Deva.