joi, aprilie 18, 2024
AcasăOdobestiFOTO Sportivii Secției moto Odobești, la turație maximă și săptămâna...

FOTO Sportivii Secției moto Odobești, la turație maximă și săptămâna trecută

La sfârșitul săptămânii trecute, la Moreni, s-a desfășurat etapă națională de enduro cross.
Clubul Sportiv ACS Odobești secția moto a fost prezent și a urcat pe podium cu următorii sportivi:
– Clasa Quad PRO – locul 2, Alexandru Tudor;
– Clasa Moto Pro – locul 3, Cosmin Miculescu;
– Clasa Atv C – locul 2, Maricel Turcu.
Ceilalți sportivi care au concurat la competițiile de săptămâna trecută au obținut următoarele rezultate: Moto viteză 600 stock – locul 7, Florin Iliescu, pe circuitul din Grecia-Serres; categoria Moto Expert – locul 6, Gabriel Gheorghe; clasa Quad C – locul 5, Adrian Chiciu. La rândul său, pilotul Onisim Strâmbu a condus cursa la clasa Atv, dar la un obstacol dificil au cedat suspensiile și s-a răsturnat, iar ulterior a abandonat cursa. A fost un traseu plin de adrenalina și tehnic în același timp, fiind format din pădure și un traseu specific motocross.
”Piloții noștri rămân în topul clasamentului general și luptăm pentru campionat până la sfârșit.
Un weekend plin rezultate extraordinare și cu evenimente frumoase, desfășurate în orașul Viilor Domnești Odobești – ,,Drumul Mausoleelor pe Motocicletă,, – unde au participat 110 motociclete în cinstea EROILOR NEAMULUI ROMÂNESC. Mulțumim Primăriei Odobești și sponsorilor noștri pentru sprijinul acordat.”, ne-a transmis Georgian Mocanu, președintele clubului sportiv ACS Odobești-secția moto.