vineri, aprilie 26, 2024
AcasăOdobestiFOTO Sportivii Secției moto Odobești, în ”acțiune”

FOTO Sportivii Secției moto Odobești, în ”acțiune”

Zilele trecute, sportivii Secției moto de la ACS Odobești au participat la etapa a doua națională Enduro-Cross. Și de această dată, sportivii clubului odobeștean au avut o comportare meritorie, reușind o clasare pe podium. Alexandru Tudor s-a clasat pe locul al treilea la secțiunea Quad. La rândul său, Doru Pascu a fost al optulea la competiția de ATV. Din cauza problemelor mecanice din timpul curselor, Dorel Constantin s-a clasat pe locul 15 la ATV, iar Cosmin Minculescu pe locul 19 la clasa moto.

Clubul din Odobești se pregătește pentru un eveniment deosebit, ce va avea loc la sfârșitul lunii octombrie. În weekendul 30 octombrie – 1 noiembrie, la Odobești se va desfășura o etapă națională de Enduro-Cross. Evenimentul va cuprinde mai multe secțiuni: competițiile propriu-zise, expoziție de ATV, motociclete și mașini off-road, ”Caravana Viilor – pentru pasionații ATV, Quad, moto, cu vizite la cramele din Odobești.