joi, aprilie 25, 2024
AcasăSocietateFOTO Purtătoarea de cuvânt a ISU Vrancea, argint la Campionatul de...

FOTO Purtătoarea de cuvânt a ISU Vrancea, argint la Campionatul de Judo al MAI

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Anghel Saligny” al județului Vrancea a fost reprezentat cu succes la etapa finală a Campionatului de judo al Ministerului Afacerilor Interne, de către purtătorul de cuvânt, plutonier Pîrvu Cristina, care a obținut titlul de vicecampioană la cat. -60 kg, feminin.
Aflat la cea de-a 28 ediție, turneul a reunit la start peste 70 dintre cei mai buni judoka ce activează în cadrul aparatului central al M.A.I., inspectoratelor generale, precum și elevi și studenți din instituțiile de învățământ ale ministerului. Echipa I.G.S.U. formată din 11 concurenți s-a clasat pe locul al 3-lea, obținând: 2 medalii de aur, 4 medalii de argint și 3 medalii de bronz. Un aport important la obținerea acestui rezultat l-a avut și medalia de argint câștigată de colega noastră, plutonier Pîrvu Cristina, singura reprezentantă la categoria feminin a lotului.
Competiția s-a desfășurat în perioada 17-18 octombrie a.c. în municipiul Vaslui sub organizarea Biroului Coordonare Activități Sportive din Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, împreunã cu Inspectoratul de Politie Județean Vaslui, Inspectoratul Județean de Jandarmi, Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Serviciul Teritorial al Poliției de Frontieră cu sprijinul autorităților locale și județene. (sursa: ISU Vrancea)