joi, martie 28, 2024
AcasăSportFOTO ProSport Focșani a câștigat Memorialele de fotbal pentru copii ”Gh....

FOTO ProSport Focșani a câștigat Memorialele de fotbal pentru copii ”Gh. Ola” și ”Gh. Ene”

În aceste zile s-au defășurat două competiții de fotbal pentru copii, organizate de Asociația Județeană de Fotbal Vrancea: Memorialul ”Gheorghe Ola”, pentru copiii născuți în anul 2008, și Memorialul ”Gheorghe Ene”, pentru copiii născuți în anul 2009. Meciurile au avut loc pe terenul Valentino, din Focșani, în prezența unui numeros public, alcătuit din părinți și bunici. La final, AJF Vrancea a acordat diplome, cupe și medalii, atât pe echipe cât și la individual. Premiile speciale au fost câștigate de:

1. Cel mai bun portar: Mihnea Toma, la Memorialul ”Gh. Ola”, și Ianis Gheorghe, la Memorialul ”Gh. Ene”;

2. Cel mai tehnic jucător: Sebastian Nija, la Memorialul ”Gh. Ola”, și Bogdan Dăscălescu, la Memorialul ”Gh. Ene”.

Pe echipe, clubul ProSport-LPS Focșani a câștigat ambele competiții. De asemenea, echipa ProSport 2-LPS Focșani a obținut locul secund la Memorialul „Gh. Ene” iar clubul Inizio Focșani a ocupat locul al doilea la Memorialul ”Gh. Ola”. După înmânarea medaliilor, au urmat o sesiune de fotografii și un tort special, cu artificii, pentru toți micuții fotbaliști.