miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSocietateFOTO Polițistele din IPJ Vrancea, pe podium la Campionatul de Atletism al...

FOTO Polițistele din IPJ Vrancea, pe podium la Campionatul de Atletism al MAI

Trei polițiste din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea au obţinut rezultate remarcabile la Campionatul de Atletism și Cros al Ministerului Afacerilor Interne, care, anul acesta, a fost găzduit de municipiul Pitești. Peste 100 de sportivi au concurat în cadrul probelor specifice pentru a-şi demonstra calităţile sportive şi pentru a obţine un loc pe podium.

Ieri, 19 iunie, pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitești a avut loc festivitatea de deschidere a Campionatului de Atletism și Cros al Ministerului Afacerilor Interne – etapa finală, organizat de Centrul Cultural al M.A.I., în colaborare cu inspectoratele județene de poliție, jandarmi și pompieri Argeș. Ceremonia a fost susținută de subprefectul județului Argeș împreună cu șefii structurilor M.A.I. colaboratoare, în calitate de gazde. La startul competiției, concurenții au avut parte de o surpriză inedită și s-au bucurat de susținerea atletei Constantina Diță-Tomescu, câștigătoarea medaliei de aur la proba de maraton, în cadrul Jocurilor Olimpice de vară de la Beijing, din 2008.

Inspectoratul de Poliție Județean Vrancea a fost reprezentat la categoria -30ani de trei polițiste care au reușit să ocupe cu succes trepte ale podiumului. Astfel, agent de poliție Oprea Corina a obținut locul 3 la 800 m, inspector de poliție Murgeanu Simona, aflată la a treia participare, s-a clasat pe locul 3 la 60 m- viteză și pe locul 3 la cros-2000m. Agent principal de poliție Zaharia Violeta, aflată la a șasea participare, a fost din nou pe podium obținând un binemeritat loc 2 la săritura în lungime. (IPJ Vrancea)