sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăOdobestiFOTO Noi evoluții meritorii ale motocicliștilor clubului sportiv din Odobești

FOTO Noi evoluții meritorii ale motocicliștilor clubului sportiv din Odobești

Sportivii Secției moto de la ACS Odobești au participat la noi competiții naționale la sfârșitul săptămânii trecute. Florin Marius a confirmat și s-a clasat, din nou, pe podium. El s-a clasat pe locul secund la Cupa Moto RC 600 rookies. Colegul său de club, Iulian Trifan, a ocupat locul 11 la Cupa Moto RC 1000 stock.

De asemenea, Alexandru Tudor a concurat la Campionatul Național de Enduro-Cross, categoria quad. Sportivul clubului odobeștean a ratat de puțin podiunul, clasându-se pe locul al patrulea.