luni, mai 6, 2024
AcasăSportFotbal: victorie la Buzău pentru CSM Focșani 2007

Fotbal: victorie la Buzău pentru CSM Focșani 2007

Meci dificil, astăzi, la Buzău, pentru CSM Focșani 2007. Echipa focșăneană a întâlnit una dintre contracandidatele la calificarea în play-off, AFC Metalul Buzău, pe un teren sintetic. Totuși, în mod surprinzător, jucătorii lui Octavian Grigore deschid rapid scorul, în primul minut de joc, spre uluirea gazdelor. Scorul de 0-1 se menține întreaga repriză, iar fotbaliștii echipei focșănene intră la cabine în avantaj. Chiar dacă au încercat, jucătorii buzoieni nu au reușit să întoarcă rezultatul. Fiecare echipă a înscris câte un gol în repriza secundă. Astfel, AFC Metalul Buzău – CSM Focșani 2007, scor final 1-2 (0-1). Ambele goluri ale echipei focșănene au fost marcate de Cristi Ciobanu.

În etapa următoare, echipa focșăneană va juca pe teren propriu, cu o veche cunoștință – CS Sporting Liești. Meciul se va disputa vineri, 6 octombrie, de la ora 15:00, pe stadionul Milcovul. (foto: arhivă)